Červen 2011

TAJEMNÉ OKNO - Roztomilý, decentně vyšinutý spisovatel hledá novou inspiraci pro svou práci

27. června 2011 v 21:34 | Mína La Voisin |  Filmotéka

Psychologicky laděný horor/thriller Tajemné okno (2004) z dílny režiséra Davida Koeppa nám nabízí náhled do duše podivínského spisovatele Morta Raineyho, kterého ztvárnil Johnny Depp (...ono to tak nevypadá, ale já se skutečně dívám i na jiné filmy než jen s Deppem :D ). Mort se po psychickém šoku, který prodělá následkem přistižení své manželky s milencem, usazuje v osamoceném domě u jezera, kde se snaží vzpamatovat z právě probíhajícího rozvodu a zároveň se pokouší najít inspiraci pro svou další knihu. Jednoho dne ho však navštíví jakýsi šílenec, John Shooter (John Turturro), který ho nařkne, že mu Mort ukradl povídku a publikoval ji pod svým jménem, aniž by na ní měl nějaký autorský podíl. Když Mort vinnou Shootera přijde o psa, je téměř uškrcen a neustále se mu dějí divné věci, pochopí, že mu jde o život. A nejen jemu. Shooter se snaží Morta zahnat do kouta tím, že likviduje jeho milované. Mort nyní musí zvítězit na dvou polích - zachránit svou spisovatelskou pověst a zároveň zachránit život své (skoro) ex-manželce, kterou stále miluje. Jenže kdo je John Shooter? Proč přišel? Je to jen bláznivý fanoušek nebo jde o skutečného psychopata?

Z PEKLA - Jack Rozparovač drásá ženská těla. Johnny Depp drásá ženská srdce.

22. června 2011 v 15:54 | Mína La Voisin |  Filmotéka

Hororově laděný krimi thriller Z Pekla (2001) režisérských bratří Alberta a Allena Hughesových se odehrává v uličkách viktoriánského Londýna roku 1888. Drogy, alkohol, prostituce i zločin jsou zde na denním pořádku. Jenže náhle Londýn zasáhne rána. Prostitutky mizejí a jsou nacházeny s podříznutým hrdlem a vyňatými vnitřnosti. Je to dílo šílence? Nebo mají podivně provedené vraždy nějaký důvod? Co když jde o něco temnějšího? To musí zjistit inspektor Frederick Abberline - Johnny Depp - který zmítaný bolestí nad ztrátou své ženy a dítěte proplouvá životem za pomocí opia, absinthu, cigaret a Laudana. Podaří se Frederickovi Abberline překonat otupení svých smyslů, pomoci prostitutkám a vyřešit hrůznou podstatu vražd toho, jenž se zove Jack Rozparovač?

Slovo o Magii

21. června 2011 v 20:01 | Mína La Voisin |  Autorské články
O magii a esoterice již bylo napsáno velké množství knih. Ani jedna však neobsahuje úplně vše, co je třeba k porozumění všeho, co se magie týká. Za prvé je to proto, že taková kniha by měla sta tisíce stránek a za druhé bylo by potřeba ji neustále doplňovat, protože dnes víme jen zlomek z toho, co všechno je v pojmu esoterika obsaženo a o mnoho víc zřejmě ani nikdy vědět nebudeme.

OSPALÁ DÍRA - film, který nestačí vidět jen jednou

15. června 2011 v 19:42 | Mína La Voisin |  Filmotéka

Ospalá díra (1999) je vtipně strašidelný nebo strašidelně vtipný film z dílny režiséra Tima Burtona. V hlavní roli se zde objevuje charismatický Johnny Depp, který brilantně znázorňuje roli New Yorského policejního vyšetřovatele, nebo, abych byla konkrétnější, konstábla Ichaboda Cranea, vyslaného do ponurého městečka (Ospalá díra), kde se zastavil čas. Klidný život obyvatel Ospalé Díry je však narušen - vraždou. Podle místních má vražedné řádění na svědomí Bezhlavý jezdec, duch ze záhrobí, který se přišel mstít zpátky na svět živých. Pověry se mísí se všedním životem, legendy ožívají a rozdíly mezi realitou a fantazijními představami se stírají. Kde je pravda? Kdo má na svědomí vraždy v Ospalé díře? Je vrahem člověk z masa a kostí nebo těla připravuje o hlavu mysteriózní Bezhlavý jezdec?