Slovo o Magii

21. června 2011 v 20:01 | Mína La Voisin |  Autorské články
O magii a esoterice již bylo napsáno velké množství knih. Ani jedna však neobsahuje úplně vše, co je třeba k porozumění všeho, co se magie týká. Za prvé je to proto, že taková kniha by měla sta tisíce stránek a za druhé bylo by potřeba ji neustále doplňovat, protože dnes víme jen zlomek z toho, co všechno je v pojmu esoterika obsaženo a o mnoho víc zřejmě ani nikdy vědět nebudeme.Magie je všude kolem nás, kam naše oko dohlédne a samozřejmě také dál, za hranicemi všedního dne, našeho světa, našich myšlenek a našeho chápání. To co dřív bylo považováno za práci Bohů, ať už se jednalo o déšť, o úrodu a další, není již dnes pro lidstvo božským výtvorem, pouze "výtvorem přírody". Jenže právě příroda byla tou magií, kterou nejstarší národy uctívaly. Z ní všechno vzešlo a zase se do ní vracelo a staré národy to dobře věděly, proto považovaly přírodu za něco vznešeného, krásného, božského a také se k ní tak chovali, ať už šlo o oslavu jejích darů nebo obětiny. Oni neviděli v přírodě jen trávu, oblaka, stromy… oni v ní viděli Bohyni, Matku, která miluje své děti a chová se k nim s láskou a péčí a zlobí se a trestá svá dítka pouze v případě, že se nějakým větším způsobem provinila nebo nezachovala správně. Pokud se její potomstvo omluvilo a snažilo se dát věci zase do pořádku, přijala ho s otevřenou náručí a chválou. Pro lidi nebyla příroda jen souborem živých organizmů, ona sama byla živá, měla duši a přemýšlela.


Dnes se již k takovýmto výkladům nevracíme. Magie se stala záležitostí módy a trendů, ba co víc, stala se nástrojem k vydělávání peněz. Dnes se za magii platí. Existuje spousta lidí, navštěvujících esoterické obchody, aby si zde nakoupili talismany pro štěstí nebo ochranný amulet. Zapomněli, že jako talisman postačí obyčejný kamínek, i takový, který se dá najít někde u cesty. Koupí raději předražený kus plíšku. Na magii a všeobecném zájmu o esoteriku se tedy dnes dá dobře vydělat, ať už jde o prodej nebo o natáčení kasovních trháků.

Stále se však dají najít osoby, které nevidí magii ve filmech o Harrym Potterovi, v zapálení vonných tyčinek nebo v představení televizních kouzelníků. Oni vidí magii ve východu slunce. V zeleni na listech stromů. V mracích, co plují na obloze. V praskání ohně a zurčení vody. Projevem magie jsou pro ně změny ročního období, ale také city, myšlenky, vědění. Každý projev života je vlastně projevem magie. A o to jde. Magie není v zapálení svíčky, v nošení pentagramu na krku. Magie je příroda okolo nás. Magie jsou naše těla a duše, projevy našeho bytí. Náš život.

Magie jsme my.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | Web | 21. června 2011 v 20:33 | Reagovat

Tak psaní ti de fakt moc dobře!!:-D To já psala na téma týdne poprvé a je to humus!!!!!!!!!!! radši na to nikdo nekoukejte. :(   :)

2 Mína La Voisin Mína La Voisin | 22. června 2011 v 13:07 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama