Adaptovaní upíři v dnešních dobách

12. července 2011 v 14:28 | Mína La Voisin |  Autorské články
Kdo tvrdí, že upíři v dnešních dobách neexistují, je na omylu. Existovali po celá staletí, tak proč by to teď měli najednou zabalit? Dnešní upíři se naučili žít mezi lidmi. Žít s nimi a žít jako oni. Naučili se lidským zvykům, potřebám i ostatním věcem. Jsou takřka nerozeznatelní (vzhledem k tomu, že někteří již sami ani neví, že upíry jsou). Jak tedy rozeznat upíra od normálního člověka?
Ze starých pramenů se dozvídáme spousty věcí, které jsou dopodrobna sepsány ve spoustě knížek, zde jsou hlavní, abyste si mohli zjistit, jestli třeba Váš přítel, Vaše kamarádka nebo dokonce Vy sami nejste adaptovaným upírem.

Chcete skutečně zjistit, zda jste adaptovaným upírem? Na odkazu Adaptovaní upíř - TEST pro Vás! najdete podrobně rozepsaný test, který Vám může pomoci s odhalením tohoto tajemství!


Vzhled
1)Většinou nás na takovýchto lidech - upírech zaujme něco, co neumíme pořádně vysvětlit. Vyzařuje z nich krása, i když nemusí být vždycky jako produkty módního průmyslu. To něco pak pojmenováváme jako ,,přitažlivost", ,,osobní vyzařování" nebo prostě jen ,,krása", i když nevíme,co přesně tím myslíme.
2)Upíři prý stárnou do určitého momentu svého žití, pak se stávají nesmrtelnými a můžou měnit svojí podobu (takže umí vypadat mladší, starší, vytvářet iluze toho,že stárnou) nebo zůstávají v té podobě, ve které se upíry staly... dnešní upíři stárnou jako normální lidi a umírají, jen s tim rozdílem, že vypadají starší (nebo spíš vyspělejší, dospělejší) a ve stáří zase vypadají mladší.
3)Kůže je většinou světlá, až bílá, s mírně narůžovělým nebo občas dokonce namodralým podtónem.Tmavá kůže bývá výjimkou, vzácností, vzniká spíše křížením. Kůže je hebká,jemná, na dotek skoro sametová. Rychle se vysušuje.
Upíři mají málo pigmentu, velké tmavé pihy jsou proto velikou vzácností a spíše se nevyskytují.
4)Vlasy: U mužů zpravidla bývají černé, bílé (ne blond) nebo se stříbrným nádechem. Blond vlasy vznikají jako u kůže křížením.
U žen jsou vlasy černé, tmavě hnědé a tmavě rezavé (v pramenech se vždy uvádí měděná, tmavá zrzavá, nikdy světlá nebo přímo oranžová). Rezaté vlasy byly prý zvláštním znamením, podle kterého se daly poznat upírky vznešených rodů nebo rovnou vládců. Rezavá barva značila vysoké postavení a takřka ,,modrou krev", jak by se řeklo. Blond takřka nevzniká.
5)Oči: U očí se vyskytují všechny barvy, jen mají specifický odstín.
Modrá: Buď velice tmavá a nebo velice světlá.
Zelená: Smaragdová nebo tmavá.
Hnědá: Vyskytuje se spíše v barvě medové.
Šedá: Tmavá, kouřová, světlá jen vyjímečně (křížení)
Černá
Upíři dokáží měnit barvu očí, buď vědomně a nebo nevědomně. Zelená přechází v hnědou nebo šedou, modrá přechází v šedou až zelenou a naopak. šedá a modrá nikdy nepřechází v hnědou.
Upíři umí zvětšovat a zmenšovat panenky, pomáhalo to při orientaci ve tmě. I když tuto schopnost většinou ztratili, někteří dodnes dokáží alespoň malinko měnit tvar nebo velikost panenek.
Upíří oči mají zvláštní lesk, někdy se tomu říká ,,plamínky v očích", ,,hvězdičky", ,,jiskry".
Bělmo je buď bílé a s malým množstvím patrných žilek, nebo nažloutlé.
6)Rty: U mužů i žen jsou plné a buď výrazně červené nebo zvláštně pobledlé. Souměrné. Velice rychle se vysušují.
7)Tělo: Štíhlé, zároveň však propracované. Ačkoliv se to nezdá, mají velkou sílu (ženy v menší míře, ale mají).
Ruce (od zápěstí) mají dlouhé,štíhlé prsty. Nehty rostou nezvykle rychle a jsou pevné (u obou pohlaví). Ruce jsou jemné a příliš se nepotí. Totéž platí i o zbytku těla.
U žen je tělo štíhlé, zároveň však utvořeno jako těla matek a budoucích rodiček. Ženské plné tvary.
Muži štíhlí, atletičtí, svalnatí.
8)Hlas, gestikulace : Upíří hlas je smyslný, vábivý, má veliký rozsah tónů, je ale rychlý. Umí vychrlit spoustu informací a vy nerozumíte ani slovu.
Gestikulace je mírná, doplňuje téma hovoru.
9)Zuby: Dnes upíři nemají zuby jako ,,Drákula". Dnes upíři příliš neloví, zuby jsou zakrnělé, ovšem dobře viditelné. Upírům se často odhaluje dáseň a zuby vypadají, že ,,rostou". Upíři mívají většinu zubů moudrosti.
10)Možná vás to překvapí, ale upíři mívají konstantní teplotu nad 37°, zatímco lidé kolem 36,6°.
11)Vnitřní orgány: Upíři dýchají pomalu, zvolna, ostatním se zdá, jakoby dýchali málo. Většinou dýchají takřka neslyšně.
Srdce jim buší poněkud pomaleji než ostatním.
Ve spánku vypadají spíše jako mrtví než jen spící.
Dokáží se prý dostat do stavu hybernace, dnes prý většinou nevědomě.

Životní styl, osobnost
1)Upíři milují hudbu, jejich okolí to nemusí nikdy vědět, ale i mladí tráví mnoho času poslechem vážné nebo mystické hudby. Mají rádi hudbu, která je jakkoliv symbolizuje (texty, melodiemi)… (Např.: gothic, metal, vážná hudba ... Nox Arcana je výborným příkladem melodií, Theatres Des Vampires zase textů)
2)Upíři jsou citliví, snadno podléhají melancholii až depresím. Bývají podezíraví až paranoidní.
3)Převažuje vysoká inteligence (inteligence a chytrost jsou rozdílné věci!). Jsou sečtělí, mají velkou slovní zásobu, jsou schopni rychlé improvizace a jsou proto skvělými vypravěči příběhů. Mají přírodní talent na umění (literatura, výtvarné umění, hudba, tanec, herectví apod.). Mají nadání na cizí jazyky, rychle se učí a mají dobrou, takřka neuvěřitelnou paměť. Pamatují si i to, co vy jste dávno zapoměli (jestli je to něco, čim jsme je podráždili, bývá to problém).
Jistě vás někdy překvapily vědomosti člověka - upíra, především takové o kterých nemáte ani páru. Ovšem máte - li podezření, na člověka - upíra, nehádejte se s ním o jeho pravdu, bude si stát za svým a vy většinou zjistíte, že jste se v té své pravdě mýlili...
Budete-li s takovou osobností někdy diskutovat, tak byste měli vědět, že má dost argumentů, kterými vás může zatlouct do země...nebo vás přinejmenším přinutit stát jako dřevo s pusou otevřenou a neschopné slova.
Dokáží velice dobře odhadnout cizí osobnost.
4)Jsou spjati s přírodou, koneckonců, oni z ní také vznikli, jen nezpřetrhali všechna pouta jako lidé. Obyčejně nemají rádi velkoměsta, ačkoliv se v nich často skrývají. Rozumí přírodním zákonům.
5)Rádi chovají zvířata jako společníky. Většinou jsou to psi,kočky...upíři ovšem mají v oblibě hlavně zvířata, se kterými jsou spjati snad v každé legendě, tj.: vlky, netopýry, divoké šelmy.
6)Pokud si na někoho vytvoří citovou vazbu, je velice silná.
7)Nenávist si uchovávají v sobě, vztek u nich trvá dlouhou dobu.
8)Mají rádi svůj vlastní klid. Pokud ho nemají, jsou podráždění.
9)Nemají v oblibě děti, krom svých vlastních potomků nebo takových, ke kterým je pojí cit.
10)Milují literaturu a umění všeho druhu a historii.
11)Upíři se naučili stravovat podle našich zvyků, a jí stejně jako my, ačkoliv občas můžeme postřehnout, že jí málo, někdy vůbec. Nemají potřebu tolik jíst, občas také proto, že jim jídlo z jakéhokoliv důvodu ,,nechutná" (jeden z autorů knihy popisuje, jak jeho blízká přítelkyně, se kterou na této knize spolupracoval, často naříkala, jak jí jídlo nebo dokonce voda přijde ,,nechutná").Upíři nejí maso, ale nejsou přímo vegetariáni. Jí-li maso, je to především kuřecí nebo rybí, protože je lehké. Mají rádi alkohol, ovšem v malé snesitelné míře. Upíři umějí pít, hodně, ale jakoby to na nich nebylo znát (autor popisuje přítelkyni, která dokázala vypít 5 panáků absintu a odejít domů po svých, rovně a s elegancí). Jako nápoj volí většinou ovocné šťávy nebo obyčejnou vodu.
12)Obklopují se spíše pochmurnými věcmi (koneckonců, i oni jsou tak trochu pochmurní). Milují doplňky domácnosti, často jsou to věci úsměvné, někomu se zdají být až dětinské a nebo historické.
13)Upíři si zakládají na harmonii a pevně stanoveném řádu...běda vám, jestli jim něco zpřeházíte. Stejně tak houževnatě si chrání soukromí. Dřív než vám o sobě něco řeknou nebo vás pozvou k sobě, jste podrobeni dokonalému výslechu. Ani pak vás ale nepustí všude, jsou schopni přibouchnout vám obě ruce do dveří pootevřené skříně nebo prsty do šuplíku. Mají smysl pro detaily a všímají si věcí, které nám přijdou obyčejné nebo je třeba ani nevidíme.
14)Zakládají si na vzhledu. Oblečení je pro ně důležitou součástí vzezření a ačkoliv se normálně oblékají prostě, dokáží překvapit. Upíři ale nejsou exhibicionisti ani příliš extravagantní. Jejich vkus nepřesahuje hranice.
15)Klasicky nesnáší slunce a teplo, a tak nesnáší i teplá roční období (konec jara,léto,začátky podzimu). Nejraději mají pozdní podzim a zimu, především kvůli chladu a temnu. Upíři nenávidí horko, mají raději chlad. Bývají nadšeni deštěm, sněhem, bouřkami, větrem, prostě počasím, které normálním lidem spíše vadí.
16)Jako milenci/milenky bývají nepřekonatelní. Ví, čím vzbudit touhu u partnera a znají citlivá místa na těle. Rádi se mazlí, líbají apod., ke styku se ovšem moc nemají, ačkoliv některé prameny mluví jinak. Dojde-li k němu,bývá to nezapomenutelný zážitek.
17)Aktivní jsou především v noci, a přes den proto vykazují známky únavy. Upíři se ale museli naučit spát v noci a přes den podávat různé výkony, ale i přesto bývají na sklonku noci aktivní a ráno a dopoledne spaví.
18)Rádi ukazují lidem okolo své přednosti, jsou rádi obdivováni.
19)Pokud jde o společnost, mnohem raději se stýkají s blízkými, než s velkou společností. Na společenských akcích se proto zdržují málokdy, a když už tam jsou, tak většinou v ústraní.
20)Občas se kolem nich dějí nevysvětlitelné jevy, dokáží ostatní lehce přesvědčit, takřka ovládnout, nebo ,,očarovat".
21)Cítí zvláštní spojení s historickými postavami, se zvířaty, s přírodou, s mystickými bytostmi apod.
22)Jsou výbornými baviči, zároveň však na okolí působí jako vyrovnaný, klidný člověk. Pokud se jim něco nelíbí, reagují zpočátku apaticky nebo jen s podivením, většinou jedinou grimasou svého obličeje. Pokud něco trvá větší dobu, vztekají se i nahlas.
23)Člověka - upíra zastihnete většinou doma. Pokud někam vyráží, je to příroda, nebo hřbitov, kvůli atmosféře, klidu nebo historické památky.
24)Na sport zapomeňte. S upírem si maximálně zahrajete pingpong a i ten jej brzo omrzí. Nejsou to sportovní typy.
25)Mívají mimosmyslové zážitky, jsou spojeni s magií, vizemi budoucnosti, umí odhadnout, na co myslíte apod.
26)Jsou zvědaví...hodně.A když jim neřeknete, co chtějí vědět, počítejte s tím, že je vztek jen tak nepřejde.
27)Občas od nich zaslechnete, že lidi jsou dobytek…a to myslí smrtelně vážně.

Nedostatky
1)Slunce jim ubližuje, avšak dnes se umí upíři lépe přizpůsobit. I tak jim ale sluníčko dělá potíže, bývají na něj alergičtí, některým naskakuje dokonce bolestivá vyrážka, velice rychle se spálí (a to i v chladných obdobích). Vidí lépe za pološera než v jasném světle, jsou světloplaší, jakmile zaslechnete, že ,,nevidí" , že ,,jsou oslepení sluníčkem" , zbystřete svou pozornost. Po delším pobytu na slunci si většinou stěžují na nevolnost, pálení a svědění očí nebo pokožky.
2)Bývají náchylní k nemocem, především typicky lidským nemocem společnosti - tj.: rýma,kašel,chřipka,různé záněty apod. Jsou náchylní k chronickým obtížím.
3)Bývají unavení, malátní, je jim nevolno, omdlívají apod. (autor popisuje návštěvu ordinace, kde doktor dělal vyšetření jeho přítelkyni. Jako diagnosa byl uveden proměnný krevní tlak).
4)Bývají zvyklí na zimu. Ve velkém chladu ovšem pozorujeme, jakoby je chlad přímo rdousil. Lidem tělo modrá, pokud je jim zima. Upírům prý tělo šedne.


Většina upírů o sobě samém jako o upírovi neví, nebo alespoň nepřemýšlí. Je ovšem několik jedinců, kteří se za upíra považují a to nejen na základě fantastických představ, ale indicií a symbolik, které tak dobře znají.
Dnes již nespí v rakvích, i když někteří touží to alespoň vyzkoušet. Stejně jako po staletí je jim stále odporná představa uhoření a za každých knězem ostražitě hledají maniaka s kolíkem...
Dnes už neplatí představa upíra jako démona, nenávidícího lidi...upíři dnes umí býti hodní, milí, citliví, soucitní...
Pokud jde o krev, dnešní upíři málokdy lidi přímo zabíjejí, spíš je omámí (opijí, poblouzní) a vezmou si jen tolik, kolik potřebují. Naučili se vydržet bez krve poměrně dlouhou dobu, ačkoliv za čas pociťují něco jako ,,nevysvětlitelný hlad" , ,,touhu" nebo přímo ,,abstinenční příznaky".
Upíři rafinovaně ukrývají potřebu pít krev a maskují pití cizí krve většinou milostnými hrátkami, kdy dokáží přesvědčit partnera, aby jim trochu věnoval. Nepotřebují moc, stačí trocha a ožívají. Většinou toto praktikují pouze se stálými partnery. Pro ,,pocit nasycení" někdy pijí vlastní krev, nebo požívají krev zvířat.

Dodnes se traduje, že upíří kousnutí znamená automatickou přeměnu, ale není tomu tak (to bysme byli upíry asi všichni). Pokud jste někdo viděl film ,,Inteview with a Vampire" (interview s upírem), kde hrají Tom Cruise a Brad Pitt jako Lestat de Lioncourt a Luise de Pointe Du Lac (1994, od Neila Jordana, natočeno podle předlohy ,,The vampire chronicle" od Anne Riceové), víte asi,že upíři se mění pomocí své vlastní krve. Dnes se upíří spíše rodí a mají geny v sobě, než aby přeměňovali lidi. Pokud vám upír věnuje svou krev, je to rozhodně z ryzího a velmi hlubokého citu. Možná se z vás upír nestane. Možná ale za čas pocítíte chuť dát si trochu té sladké, omamné, červené a horké tekutiny...

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucyen Lucyen | E-mail | Web | 15. prosince 2012 v 9:01 | Reagovat

dobrý!

2 Mína La Voisin Mína La Voisin | Web | 19. prosince 2012 v 9:23 | Reagovat

[1]: :)

3 sara sara | E-mail | 14. ledna 2013 v 18:43 | Reagovat

jsou chladní mají neuvěřitelnou sílu rychlost síla měnění očí pijí krev jsou nesmtelný

4 Mína La Voisin Mína La Voisin | 27. února 2013 v 18:16 | Reagovat

[3]: Ach, staří dobří upíři se obracejí ve svých rakvích jak na vrtuli... dnešek ovládaný Stmíváním je něčím tak příšerným, že se dá říct pouze jediné "Ještě že jsou všichni dobří upíři po smrti - neboť tohle by je zabilo!"

5 saki saki | 1. března 2013 v 17:31 | Reagovat

Ahoj proč když si kliknu na ten test se mi objeví něco o vílách a pod lánkem komentáře k testu ? Děkuji za odpovědi saki

6 Mína La Voisin Mína La Voisin | 2. března 2013 v 20:15 | Reagovat

[5]: To netuším :( Něco je asi špatně, ale v odkazu www je všechno napsáno dobře. Možná že blog.cz něco obnovuje/opravuje a tak stránky blbnou...

7 Skelly Skelly | E-mail | 29. dubna 2013 v 22:50 | Reagovat

Tedy, moc povedený článek, asi nejobsáhlejší a nejlepší, co jsem kdy četla...:) A valná většina věcí tady sedí xD A ten test mne velmi zajímá..nemohla by jsi prosím, sem do komentů, postnout odkaz? :)

8 anonymka anonymka | 17. července 2013 v 21:54 | Reagovat

já nevím...je to divné a proto píšu anonymně ale vše sedí prosím napište mi na elicek.M@seznam.cz pokud je tu někdo stejný díky

9 Marie, Mozna jsem upir Marie, Mozna jsem upir | E-mail | 22. září 2013 v 16:59 | Reagovat

Ahoj, je mi 12 let a jsem možná ten upír, co se "pozná" v pubertě (14-16 let)
Takže, abych vám to vysvětlila. Dívala jsem se na své oči a zjistila jsem ze je mam kolem zorničky žluté, jinak zeleno-modré.
Hodně mi lide věří a když na někoho mluvím a chci třeba aby to pochopil (když něco vysvětluji) tak se mi zornička zmenši a jinak,
když se někam jinam dívám a soustředím, taky se zmenši.
Taky mam rada horory a pohled na krev jediná z holek ze třídy "miluji" a snáším.
Prosím pomozte mi!
Kdyby něco jste chtěli, napište na email.

10 Nad tim Nad tim | 22. září 2013 v 18:14 | Reagovat

A jeste chci dodat, ze jak si to ctu po 2. tak opravdu to na me sedi skoro ve svem ( asi jen 3 veci nesedi) takze opravdu prosim pomozte.

11 Tajemný Tajemný | 17. ledna 2014 v 16:57 | Reagovat

[9]: Jsme na tom stejně, jen to mám jaksi jen z části v sobě, nejspíše nejsem upír, ale rád bych to poznal :-)

12 Tajemný Tajemný | 17. ledna 2014 v 21:36 | Reagovat

Ale nechápu to, nejsem upír, přesto nějaké ty instinkty v sobě mám.. rychlost... síla... když se bratr praštil do hlavy s množstvím krve jsem začínal cítit něco jiného.. touhu.. touhu po krvi..

13 petr petr | E-mail | 26. července 2014 v 18:52 | Reagovat

nevime jak by sme to vysvetlilli ae ja a muj kamarad po tomhle clanku co jsme cetli by sme asik tak dvakrat rekli ne jinak vse k nam sedi mae nadprirozene schopnosti a dokazeme videt mysticke veci milujem prirodu radi chodime ven na hrbitov a do kostela a zajimaji nas historicke veci stejne jako magie mame k nim urcite pouto ja jako jeho kamoska mam rada literaturu a umeni kdyz jsem se o tom bavila s tatou rek ze ma nadprirozene schopnosti a ze jsem je zdedila a ze je nas ma vic z rodiny ae dodnes nedokazi s kamaraden vyjadrit nasi obcasnou chut na krev je uzasna sladka a mame po ni silu rychlost a postreh prosim pomozte

14 moni moni | E-mail | 9. března 2015 v 20:10 | Reagovat

nejsem upir ale chtela bych byt prosim kdo umi promenovat tak at napise na email

15 Mirielka Mirielka | E-mail | 17. března 2015 v 21:49 | Reagovat

Chci být upír prosím napište mi na email eliza1999@seznam.cz

16 Mer Mer | 28. června 2016 v 22:10 | Reagovat

Inač chcem sa opytat ked na mna svieti slnko a je mi teplo sa mi znižuje krvný tlak, v noci som ako divoka mačka, ked ma niečo prenasleduje. A pár krat sa mi zmenili oči z tmavomodých na šede. Prvykrát sa to stalo ked som chcela naplašit kamaratku a bolo to v tme. Nwm poslednu dobu sa chovám strašne divné.

17 Lucka J. Lucka J. | 12. srpna 2016 v 13:42 | Reagovat

Můžu se zeptat jak se jmenovala ta knizka kde autor popisuje jak jeho přítelkyně vypila 5 panaku....😁 doufám že jsem to napsal srozumitelně 😁 děkuji za odpověď....jinak článek super 😉

18 Mordecai Mordecai | 1. ledna 2017 v 18:46 | Reagovat

Pokud hledáte pravdu o vampirismu, najdete ji zde:

http://elysium.forumczech.com/

Můžeme Vám pomoci.

19 FelixA FelixA | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:22 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

20 Dalila Dalila | 3. února 2017 v 9:48 | Reagovat

Článek skvělý, jako vždycky. Miluju tvůj blog. Ale odkaz na test mi nefunguje. A taky by mě zajímalo, o jaký knize mluvíš?

21 Hitman666 Hitman666 | E-mail | 24. února 2017 v 21:36 | Reagovat

většina toho co tu je napsané je pravda
až ne to že mi upíři nepotřebuje sport
jsme silnější než lidé
a běháme 30-40 mil za hodinu
rychleji se hojíme což v tomto článku není pravda
nejsme náchylní k nemocem
a pokud jsme v blízkosti lidí jsme neklidní pokud máme žízen a u toho se nám vytahují špičáky
naši kůže se v teple rychle odlupuje
a na světle také
nesneseme světlo to je pravda a čím ostřejší světlo tím nás více pálí oči a dokonce i slzí
kdo chce proměnit at se mnou nepočítá
protože to děláte jen kvůli nemrtelnosti a síle
jinak vy by jste svojí žízen nedokázali bez pomoci ostatních upírů ovládat a nakonec by jste z té žizně zešíleli

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama