Zápisník CFS - 8. 7. 2011

8. července 2011 v 21:42 | Mína La Voisin |  Chronický únavový syndrom - Život v polospánku
Spousta věcí je teď jinak. A spousta jich zůstala stejných. Svět se změnil a přesto zůstal stejný. Nevím, jestli je to tak i doopravdy, nebo je to jen stav mé mysli, ale zdá se, jako by vítr byl každým dnem studenější a přesto měkce hřál, slunce jako by s každou hodinou pálilo víc a víc a zároveň se z nebe jen tak trochu smálo a všechen ten déšť, ty šedé kapky v sobě nesou strašlivý smutek. Jen s jedním rozdílem. Už je nepřirovnávám k mým slzám.


Co se týče mého zdraví, jedinou dobrou zprávou je to, že jsem přestala tolik zvracet. Občas to přijde, ale častěji se mi povede všechny ty vlny ustát. Snad je to i tím, že život mám teď tak trochu klidnější. Jisté věci opět nabraly svůj správný směr a i když se mi po nocích zdává o mučení a jatkách, když se probudím, je zase o něco lépe s každým dnem.

Moji přátelé dokončují první ročníky vysokých škol a já sedím ve svém pokoji, učebnice hladím po hřbetech vazby a říkám si, že zase jednou bude natolik dobře, abych i já mohla dostudovat a začít pracovat. Mezitím tedy zaměstnávám svou mysl i ruce jinak - písemnou tvorbou, jako je psaní článků o esoterice a nakonec také psaním knihy, kterou plánuji do příštího roku vydat. Je to můj další vytyčený cíl, jehož chci dosáhnout. Pocit zadostiučinění je velice opojný. Navzdory všemu a všem, navzdory pomlouvačům a rádoby chytrákům a všem těm, co mi házeli klacky pod nohy a tvrdili, že v životě nic nedokážu, se můžu pyšnit tím, že jsem zvládla střední školu - věřte mi, s tím, jak mi bylo, by každá druhá dylina skočila pod vlak -, stala se externí spolupracovnicí časopisu Enigma, jež pojednává o záhadách světa, dotáhla do zdárného konce můj projekt s esoterickým obchůdkem, který nyní již funguje a má fotografie je vytištěna na titulní straně amerického časopisu. Ano, chlubím se. A nepřipadám si teď vůbec hloupě. Tohle je pýcha. Jsem na sebe pyšná. Zvládla jsem věci, o kterým se mnohým ani nesnilo, a přitom to byly ty nejobyčejnější záležitosti všedního života, které jsem musela ovšem překonat se stonásobným zatížením. Dokázala jsem půl roku vydržet extrémní psychický nápor, vždy se oklepat a s bolavýma nohama zase vstát a zkoušet to dál. Teď sklízím plody své drsné práce. Mám milujícího, obětavého muže, pár úspěchů za sebou a pevnou vidinu budoucnosti v mysli. Vím, čeho chci dosáhnout a jsem přesvědčená o tom, že toho také dosáhnu. A vám, co jste se mi vždycky smáli a vysmívali se mi, že jsem k ničemu, za rok omlátím o hlavu svou vlastní knihu v tvrdé vazbě. A za další 4 roky také vysokoškolský diplom a pracovní smlouvu.

Možná jsem slabá, možná je mi zrovna teď tak strašně zle, že s těží píšu tyto řádky, neboť ruce se mi nepopsatelně třesou, ale nejsem zlomená. Nejsem odepsaná. Jsem odhodlaná vytrtvat a jít pořád dál.

Blíží se ale ten čas, kdy mě dostihnou vzpomínky. S každým dnem duch minulosti přichází blíž a blíž, našlapuje tiše a skrývá se za tím vším všudypřítomným deštěm. A když otevřu okno, abych slyšela vítr, slyším hlas, starý, známý, studený a mrtvý hlas. A když okno zase zavřu, abych mu unikla, je se mnou pořád. Navštěvuje mne ve snech, budí mě a dává mi dobrou noc, když po půlnoci zhasínám. Držela jsem ho už moc dlouho. A tak letos otevřu okno a nechám ho jít. Nechám ho odletět. Vím, že to půjde. Když si na ten hlas vzpomenu, už ho neslyším vyčítavě křičet. Už ho slyším se smát. A zjišťuji, že člověk zapomíná na to zlé a přestává plakat. Když v mysli vyvstane vzpomínka, jde vždy o něco, co souvisí s radostí. Vzpomínky na veselé chvíle, kvůli kterým stojí za to se usmát a ne ronit slzy. Vím, že tak to má být a tak by to ten hlas i chtěl. Protože člověk si nepamatuje dny, ale momenty. A když se někdo, koho si vážíte a máte rádi, stane vzpomínkou, ta vzpomínka se stane pokladem. A pro poklady se nemá plakat. I když ten poklad nedržíte v ruce, pořád ho máte v mysli. A stává se tak věčným, nesmrtelným a jako starý obraz - cennější s každým novým dnem.

A já si chráním všechny svoje poklady, i ty staré, co jsou pohřbeny pod zemí, i ty, co se mnou žijí a dělají ze světa to nejnádhernější místo, jaké si jen člověk umí představit. A jeden z těch pokladů, co jsou se mnou, vydá za všechno zlato světa. Nedá se koupit, nedá se zaplatit, nedá se ukrást. Pro tenhle poklad dýchám a každé ráno znovu vstávám. Pro tenhle poklad neztrácím sílu a odvahu. A tomuhle pokladu jsem věnovala veškerou svou lásku a to, co bych chtěla všechno říct, nelze vyjádřit slovy. Ale vím, že ten poklad všechna ta slova slyší, když zaslechne tlukot mého srdce.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Edith Holá Edith Holá | E-mail | Web | 11. července 2011 v 20:43 | Reagovat

Jsem na Tvém blogu poprvé, takže jsem tak trochu rozpačitá, ale nechci se ptát. Nějak to časem dám do souvislostí. Zaujala mě tvá informace, že chceš vydat knihu. Na jaké téma z esotery? Mohu se někam podívat na Tvůj obchůdek? Edith

2 Mína La Voisin Mína La Voisin | Web | 12. července 2011 v 13:28 | Reagovat

[1]: Nu... momentálně píši knihu o vampýrech, ale jedná se spíš o příběh :) Každopádně současně s ní pracuji i na knize, která by měla být takovou ucelenější "příručkou" o magii (záměrně dávám slovo příručka do závorek, protože mi spíše evokuje návody na smontování kola a nalazení televizních kanálů :D ), která bude obsahovat informace o principech, na kterých magie funguje, božstvu, kamenech, energiích a jejich využití k léčení, soupis pohanských svátků, působení fází měsíce, několik návodů na rituály, informace o rituálních předmětech, o jemněhmotných bytostech a další věci.. ano, vím, takovou knihu už napsal kde kdo, ale ráda bych se o to pokusila z mého pohledu, obohatit vše také vyprávěním o mých vlastních zážitcích a podobně, aby se nejednal jen o suchý neosobní výčet.
Jinak, můj obchůdek (prozatím nefunguje jako e-shop, ale jsou tam uvedeny mailové adresy, na kterých je možno učinit objednávku) jsou www.la-voisin.webnode.cz Krom nabídky zboží tam najdete také magickou poradnu, ve které pravidelně odpovídám na nejrůznější dotazy a momentálně chystám novou rubriku, něco jako "malá škola čarodějnictví", pokud si mohu dovolit to tak nazvat, kde bude každý týden publikovaná jakási "lekce", obsahující základní informace pro začátečníky, kteří se s magií teprve seznamují a možná že v těchto "lekcích" najdou některé nové věci i ti s již pokročilejším zájmem o esoteriku :)

3 Mína La Voisin Mína La Voisin | Web | 12. července 2011 v 13:47 | Reagovat

[1]: Pokud byste měla zájem sledovat novinky, které budou na stránky la-voisin.webnode.cz přidané a máte facebook, stačí do vyhledávače zadat Magic Raven a připojit se. Každý nově přidaný předmět či jakákoliv změna jsou na této fb stránce okamžitě publikovány :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama