Srpen 2011

SWEENEY TODD aneb Když holič začne zpívat, je na čase se zdekovat.

22. srpna 2011 v 0:37 | Mína La Voisin |  Filmotéka


Hororový muzikál Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007), který nerežíroval nikdo jiný než Tim Burton, excelentním způsobem zachycuje ponurost viktoriánského Londýna a ponurost osudů jeho obyvatel, zvláště pak holiče Sweeneyho Todda (Johnny Depp) a paní Lovettové (Helena Bonham Carter). Sweeney se po letech nespravedlivého uvěznění vrací do Londýna, aby vykonal pomstu na muži, který jej uvrhl do žaláře, aby si mohl činit nároky na Sweeneyho krásnou ženu a malou dcerku. I když Sweeney již dlouho nedržel v rukách holičské náčiní, rychle se naučí jej opět používat. A to krom úpravy obličeje také k úpravě krků. Ke krvavé, bolestivé a věčné úpravě.

Energie přírody a přírodní duchové

15. srpna 2011 v 20:53 | Mína La Voisin |  Autorské články
Příroda a její energie nás ovlivňuje již od pradávna. Působení květin, stromů a dalších rostlin můžeme sledovat i v jedné z potřeb člověka a to v potřebě estetické. Snad každý má doma květináč, snad každý někdy dostal květinu nebo ji daroval někomu jinému. Příroda však na člověka působí také na bázi jiné energie. Pokud vejdeme do lesa, uklidníme se, dech se prohloubí, rytmus srdce se zpomalí a my se cítíme vyrovnaní, klidní a dobře. Krom toho pohled na zelené listy uklidňuje i naši nervovou soustavu. A navíc energie přírody je velice silným zdrojem inspirace, pohody, harmonie a také - magie.Co ještě zbylo?

9. srpna 2011 v 18:01 | Mína La Voisin |  Autorská próza a poezie
Tam není slz ni pláč tam není,
tam místo slz jen krev se roní,
tam honba za štěstím se v smutek mění,
tam, kde není slz, tam už nic není.

Strach a zima bez přestání,
slzy dávno nejsou k mání.
Oči - toť stíny starých vroucných přání -
co plakaly by do zemdlení,
pláčou bez slz, neb slz už není.

V očích ticho, jen starý sníh
a smutný smích...
s rudým pláčem na dlaních.

Ticho stéká po stěnách,
utíká život v trpkých vteřinách,
pověz mi, pověz, Ty nemáš strach?
Jistota života mění se v prach,
mne čas neléčí, pro mne je vrah...
A já? Co ze mě zbylo?
Mám už jen strach... takový strach....

Do všech starých ran stále sype se sůl
a písek do očí, v nichž zrak dlouho se nepohnul,
dotek můj nehřeje, chladný je smích,
tam někde ve mě padá jen sníh.
Posbírám střepy, ať klidně dlaně mi krvácí...
...Jen ať už je konec - ať už se to nevrací...


MOULIN ROUGE - Lesk a bída kurtizán

7. srpna 2011 v 21:03 | Mína La Voisin |  Filmotéka

Moulin Rouge (2001) je filmový muzikál z dílny režiséra Baze Luhrmanna. Děj se odehrává v Paříži roku 1899-1900. Chudý spisovatel Christian (Ewan McGregor) přijíždí zkusit štěští do míst, kde je bohémství kultem a oslavována je krása, svoboda, pravda a především... láska. A také divadlo a zpěv. Moulin Rouge je tančírna, noční kabaret a hlavně - místo, kde krásné dívky a ženy prodávají svá těla. Chrsitian do toho všeho skáče po hlavě a náhodou se setkává s nejkrásnější a nejobletovanější dívkou z Moulin Rouge, překrásnou Satine (Nicole Kidman) a zamiluje se do ní. Jenže kurtizány lásku smí jen prodávat, ne dávat. A navíc - Moulin Rouge je předurčené stát se divadlem, jež má financovat bohatý vévoda, jehož hlavní podmínkou je získat Satine pouze pro sebe. Zamiluje si Satine i přes všechny překážky a věnuje Christianovi svou lásku, aniž by za ni musela dostat zaplaceno?