Zápisník CFS - 9. 5. 2012

9. května 2012 v 13:53 | Mína La Voisin |  Chronický únavový syndrom - Život v polospánku
Uběhl opět nějaký ten čas od posledního zápisu a v tomto čase přišlo několik změn. Novinky se udály jak v mém normálním životě a jedná se především o změny dobré a krásné. Co se týče zdraví... no... kdo ví... Ale teď vím jistě, jistěji než dříve, že pokud člověk něco chce a má sny a plány a doufá, tak umí za všechny tyhle nádherné věci bojovat ze všech sil, i když jich postupně pomalu a plíživě ubývá...


Začnu nejdříve mým osobním životem. Jsem naplněná štěstím a láskou tak obrovskou, že její rozměry by nedokázal popsat ani Shakespeare ve svých sonetech. Momentálně mne zaměstnává příjemné plánování bydlení a svatby :) Ano, čtete dobře, o ruku mne požádal ten nekrásnější, nejchápavější, nejstarostlivější a nejhodnější muž v tomto i v jiných vesmírech a všemožných cizích dimenzích. Z perfektního přítele se stal perfektní snoubenec a budoucí manžel. Byla jsem pozvána na nádhernou večeři s výborným jídlem (mimochodem - restauraci Galerka v Karlových Varech na Vyhlídce je podnik, který musím doporučit!), zakončenou krásnou procházkou večerními Karlovými Vary, které i přes své zápory vypadalo v záři zapadajícího slunce kouzelně a následoval velice příjemný večer ;) Hrdě nosím krásný snubní prstýnek se sedmi olivíny, vybírám bublajíc štěstím, jak já říkám, svatební dorty, dekorace a těším se na tu nejpohádkovější svatbu století v historických prostorách hradu Loket. Očekáváme spolu s mým milovaným přesun do nového, většího bydlení, takže se procházíme po obchodech a pokukujeme po vybavení a hrních a pánvích :D a formiček na bábovky :D a tak dále. Nutno dodat, že jsem nikdy nemyslela, že vybírání kuchyňského náčiní, povlečení a podobných "normálních" nutností může být tak hezkým zážitkem :)Dalším překvapením je příchod nového člena rodiny :) Ne, zatím nejsem těhotná, ale jako mamina se cítím :)) Spolu s mým milovaným jsme si pořídili pejska, fenku pražského krysaříka, roztomilé 9měsíční klubíčko. Její jméno - Sharon - je skutečně odvozeno od stejnojmenné zpěvačky skupiny Within Temptation. Právě teď leží Sharonka vedle mě, kulí na mě svá hnědá očička a pohledem jako by mi říkala "Přišla jsem se k tobě potulit, mami, pohlaď mě trošičku!" :) Oba dva, já i můj milovaný, se snažíme, aby se naše baby mělo co nejlépe. Pořízení pejska je velkým krokem, nejen proto, že si dva lidé ověří, zda jsou schopni obětovat určitou část svého volného času někomu jinému, ale já jsem si tímto také potvrdila něco, co sice již dávno vím, ale nyní je tato nádherná skutečnost ještě více očividná než dřív - můj budoucí manžel bude podle všeho tím nejlepším tatínkem, kterého si dítě může přát. :)

Děkuji tobě, má lásko, že jsi ze mne udělal tu nejšťastnější budoucí nevěstu na světě. Miluju tě


18. května mne čekají státní jazykové zkoušky z angličtiny a jsem nervní každým dnem víc a víc. Tak zkrátka uvidíme. Na září plánuji návrat na vysokou školu (tentokrát jako vdaná paní ^^). Krom toho chystám již brzy živnostenský list, takže vy všichni, kterým jsem vykládala karty zadarmo, připravte si šrajtofle :D Ne, dělám si srandu. Priorita po zíkání ŽL je pro mě založení skutečného funkčního e-shopu, kde hodlám nabízet výklady z karet a kyvadlem, prodej rituálních setů dle konkrétního přání zákazníka, rituálních balíčků ať již sezonních nebo klasických rituálů, amuletů, talismanů apod. O založení e-shopu a rozjezdu prodeje vás budu samozřejmě zde na blogu informovat a to v Aktualitách. Dále jsem se rozhodla začít s videoblogem. Momentálně mě však zaměstnávají zdravotní a rodinné záležitosti - ačkoliv to druhé mi vůbec nevadí. Takže, i když teď moc času není, videoblog určitě bude! A ještě - pokud vše vyjde, měly by se, po mém předchozím úspěchu s vydáním článku v čsp. Enigma v září 211, na stránkách časopisu Záhady života objevit mé dva články :)) Yay! Jeden o Loketském hradě - což je přepracovaná verze článku ze série Tajemná místa a poté nový, ještě nepublikovaný článek o Živlech a jim příslušících bytostech, Elementálech, který zatím na blog nedám. Objeví se zde až po konzultaci s mou šéfredaktorkou :) O případném vydání mých článků vás budu informovat, opět v rubrice Aktuality :) A navíc, pokud máte založený účet na DeviantArtu ( www.deviantart.com , mou galerii si můžete prohlédnout na www.wilhelmine.deviantart.com/gallery ) a rádi se pokocháte pohledem na pohanské, čarodějnické, wiccanské, keltské, vikingské, satanistické apod. oltáře, oltářní předměty, výrobky a záběry z rituálů, zvu vás k návštěvě a připojení se k mnou založené skupině PaganAltars , která by měla být v budoucnu nejobsáhlejší galerií s obrázky pohanských oltářů :)


A teď tedy ke zdraví. Nejraději bych tuhle část vynechala, ale protože píšu zápis o CFS, zdraví a potažmo nemoc jsou hlavním tématem. Začala jsem docházet na rehabilitace kvůli bolestech v kyčli na pravé noze. Zjistilo se, že kvůli mým slabým svalům nemohou kosti držet pořádně pohromadě a jsou.. jak to říct... pohyblivější. Zkrátka, maso mých svalů je nedrží na jejich obvyklém místě a kosti se pak posouvají či mění svou polohu. Bylo mi řečeno, že v horní části pánve mám překřížené dvě kůstky, které pod sebou zmáčkly nerv, a proto mne bolí záda, kyčel i noha. Nevím, nakolik je rehabilitace, kterou podstupuji účinná, protože mě začínají bolet i ty části těla, které mne předtím nebolely, takže těžko říct. Proto se po skončení rehabilitace (poslední termín je 17. května) zřejmě opět svěřím do šikovných rukou mé kamarádky Lenky Drahošové, která v prostorách polykliniky u nemocnice v Karlových Varech provozuje akupunkturu, baňkování a masáže a já jí tímto dělám reklamu a její služby skutečně doporučuji!
Dalším problémem se stala zhoršující se nevolnost, zvracení a nechutenství. I když - v tomto případě je nechutenství slabé slovo, lépe by se hodilo odmítání jídla. Ne, že bych nejedla z vlastní vůle, bože chraň, mám ráda kvalitní a dobré jídlo, jenže... zkrátka, bylo mi blivno, zvracela jsem a jen z pomyšlení na pozření nějakého jídla se mi zvedl žaludek. Od doktorky jsem zjistila, že mé cynické žertování na styl, že "mám trávení v pr*eli" nebylo zas takovým žertem. Mám zeslabené stěny žaludku, takže žaludeční kyseliny se v podstatě dělají, co se jim zlíbí. Plus k tomu, má slezina - jak jsem již psala v předchozích článcích - nefunguje od mého narození tak jak by měla. Těžko říct, proč jsem se tohle dozvěděla až ve 20 letech, jestli bylo všem doktorům zatěžko mi o tom povědět nebo jim to bylo zkrátka fuk, no nevím. Každopádně, má trávicí soustava už je taky unavená a tak nezpracovává potravu tak, jak by normálně měla, zpracovávání jídla jí prostě... unavuje. Proto mám nové léky (no dovedete si představit, jakou radost asi mám -.-), které mají za úkol posílit můj žaludek a celou trávicí soustavu tak nějak stabilizovat. Taky mám kapsle, které musím brát 20minut před většími jídly, aby se zabránilo zvracení a já se mohla alespoň trochu najíst (nutno ovšem dodat, že je to jeden z mála prášků, který alespoň v malé míře pomáhá). Jím méně, menší porce, musím, jinak bych zvracela... a docela mi to vadí. Za 9 dnů jsem zhubla 5 kilo a najednou jsem měla 47kg... a teď už raději nelezu na váhu, aby to se mnou nepraštilo. Vím, vy věčně hubnoucí a honící se za extra postavou mi asi budete trochu závidět, že shazuju jak nic a přibírat mi nejde, ale věřte mi - žádná slast to není.
Co se týče únavy, tak ta stále přetrvává a já většinu dne proležím. Alespoň však chodím několikrát za den ven, na procházku s pejskem. I když je to jen 3x denně a není to zrovna štreka na několik kilometrů a já si někdy, když se vrátím domů, připadám, že padnu na hubu, občasné vyvětrávání skutečně pomáhá, i kdyby to mělo být jen jednou za den a na pár minut. Mohu říct, že se mi velkou měrou zlepšila kvalita spánku. A navíc - venku je teď skutečně krásně. Nejraději mám procházky navečer. Miluji květnové večery a pozdní odpoledne. Je teplo, ale ještě není horko, vítr jemně vane, ze zahrádek voní dřevo a buřty :)) Ale to jsem odbočila. 31. května mne čeká návštěva u imulonoga, u kterého se konečně dozvím, jak bude celková léčba pokračovat. Jsem zvědavá, co se chystá.

Ať už je to cokoliv, myslím, že to nějak zvládnu. Mám milujícího muže, chápající rodinu, kamarádku, která mne velice podporuje (Zdravím Hani

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 StoneRose StoneRose | Web | 10. května 2012 v 1:32 | Reagovat

Jéé tyjo tak to moc gratuluju! :) Sharonka je krásná,myslela jsem si správně odkud to jméno máš :)

K tomu zdraví-asi to není žádná sláva,ale snad to bude lepší...Vzpomněla jsem si,když jsem měla jednu hnusnou nemoc,40 horečky a z pomyšlení na jídlo už mi bylo špatně...To si člověk říká,aby se už vyléčil a bude to dobrý,ale ta představa,že to takhle máš pořád-to je hrozný...Držím pěsti at všechno vyjde a svatba se povede! :):-*

2 Mína La Voisin Mína La Voisin | 10. května 2012 v 12:57 | Reagovat

[1]: Janísku, moc ti za všechno děkuju, především za tvoji podporu :) Mám tě moc ráda :-*

3 StoneRose StoneRose | Web | 12. května 2012 v 19:47 | Reagovat

[2]: Nemáš vůbec zač Wilmi,ty mě taky moc podporuješ :) Taky tě mám moc ráda! :) :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama