HALLOWEENSKÝ SPECIÁL díl 1.

11. října 2012 v 17:00 | Mína La Voisin |  Filmotéka
Svátek duchů, hřbitovních svící a vzpomínání na mrtvé. I když v našich končinách slavíme spíše Dušičky, Halloween, svátek, držící se o 31.říjnu, místo 2. listopadu, pomalu proniká i k nám. Pořádají se maškarní párty, mnoho lidí vydlabává dýně a vystavuje si doma i venku někdy až bizarní dekorace. Značné množství lidí dodržuje staré pohanské tradice. A ujal se ještě jeden zvyk. Místo večírků se party kamarádů scházejí na tzv. "filmový maraton". Zůstávají vzhůru dlouho do noci, nasáčkování před obrazovkou, chroupou čipsy, popíjejí colu a zírají na jeden film za druhým. Taky jsem byla kdysi pozvaná na halloweenský filmový maraton a bylo to fajné. Takže - protože noc strachu, ale i zábavy se blíží, rozhodla jsem se vypsat pár tipů na hrůzyplné i srandovní filmy a také několik návrhů na mrazivé knižní tituly, které se skvěle hodí jako počtení pro dlouhé halloweenské večery.

Halloweenský filmový maraton

Pokud se váš domov stane místem, kde se budete chtít s ostatními sejít a zkusit filmový maraton, bude s největší pravděpodobností výběr filmů záviset na vás. Zase ale máte výhodu, co se pohoštění týče. Jen málokdo přijde na maraton, aniž by donesl něco k snědku nebo k pití. Alespoň podle mě je to tak nějak samozřejmé. Ale aby bylo u čeho ty dobroty užírat, je fajn mít všechny filmy dopředu připravené. Hrabání se v kompu a stahování z uloz.to ve tři ráno nikoho nebere. Proto pro vás mám několik (i tématických) seznamů filmů, abyste si mohli vybrat, zda se o halloweenské noci chcete bát nebo spíše zasmát.

A co vás tedy čeká? Postupně budu přidávat seznamy filmů, a to tyto:
1) Strašidelné horory
2) Srandovní komedie
3) Speciál - 7x Halloween s Johnnym Deppem
4) Upíři 6x jinak
5) Čarodejnice 4x jinak
6) Speciál - 8 Halloweenských libůstek


Dnes rovnou začneme a to s horory. Zde je top 5 hororů - po jejich shlédnutí půjdete spát s rozsvícenou lampičkou! A žádné okolkování, hned první film ze seznamu je darda. Nechť vás hrůza provází!

1) Čtvrtý druh
Čtvrtý druh je horor, který vyděsil nejen mně (a to se nestává), ale dokonce i chlapy, co mají pro strach uděláno. V městečku Nome docházejí k talentované psycholožce Abigail Tylerové pacienti, jejichž obtíže se podivně shodují. Děsí je přízrak bílé sovy. Když zklamou klasické psychologické postupy, svolí někteří pacienti k hypnoze, ve které prožívají strašlivá muka plná děsu. Když podobné vize zažije sama Abigail, rozhodne se všemu přijít na kloub. Kdo nebo co děsí městečko a unáší jeho obyvatele? Jde jen o davovou psychózu, nebo je to dílo něčeho či někoho mimo naše hranice chápání? A jak s tím vším souvisejí mihotavé hvězdy na noční obloze? Děsivý horor o přítomnosti mimozemských civilizací vám nedá spát. Krom toho je film označen nálepkou "dle skutečné události", ačkoli žádná doktorka Tylerová v Nome ani nikdy nepracovala, zřejmě neexistuje a žena, kterou ve filmu můžeme vidět při "autentických archivních záběrech" je ve skutečnosti profesionální herečka.

2) Zrcadla
Krásné, drahé a často navštěvované obchodní centrum vyhoří od základů. A s věcmi uvnitř i nevinní návštěvníci. Objekt je však nutné hlídat. Když jeden hlídač zemře, nastupuje na jeho místo Ben Carson, bývalý policista, stíhaný depresemi, neshody v rodině a prášky. Potřebuje práci a tak hodlá zakotvit právě jako noční hlídač ve vyhořelém obchodě. Jenže místo, kde se tragická událost odehrála, začíná žít svým vlastním životem. Co se odráží v zrcadlech, kterých je nákupák plný? Na to musí Ben přijít, protože jde o život nejen jemu, ale i jeho dětem a manželce, které se sice odcizil, ale kterou stále miluje. Je nutné se zbavit všech zrcadel, ale jak? Vždyť odraznou plochu nevytváří jen zrcadlové sklo, ale i voda a další povrchy. Jak zabránit tomu, aby do nich člověk již nikdy nepohlédl? Strašidelný film o řádění pomstychtivých duchů vás donutí pohlížet na svůj odraz v zrcadle s respektem!

3) Propad do temnot
Pamatujete na dětská léta? Vy i vaši kamarádi prožili období, kdy jste vypadali jako po ostré bitce - tu a tam chyběl nějaký zub a čekalo se, až naroste jeho nový náhradník. Vypadlý zoubek se pak schovával pro zoubkovou vílu, která děti náhradou za vypadlé zuby odměňovala drobnou mincí. Film Propad do temnot je o milé dětské tradici, jejíž dodržování se může zvrtnout v boj o holý život! Kyle si schovává svůj poslední mléčný zub pod polštář, aby si jej zoubková víla mohla odnést a zanechat mu za něj malou odměnu. Nedbá však varování své matky a poruší pravidlo, které praví, že zoubková víla nesmí být spatřena, jinak se mstí. A to tedy hodně. Hrůzostrašný film o druhé straně mince oblíbeného zvyku k potěšení dětí a o tom, co se skrývá v temnotách vás donutí spát pár nocí s rozsvíceným světlem!

4) Paranormal Activity 1
Krásný dům se zahradou a zamilovaný pár mladých lidí. Idylka. Ovšem jen do určité chvíle. V dříve poklidném domě se začínají dít zvláštní věci. Lustry se hýbají, je slyšet kroky a škrábání, věci padají a přístroje ožívají. Řádění duchů nebo nemístný vtip? Na to se Micah se svou ženou Katie pokusí přijít a po domě nainstalují kamery, aby mohli pachatele dopadnout a usvědčit. Jenže tenhle vtipálek je neviditelný. A taky není tak trochu z našeho hmotného světa. A navíc je podle všeho i dost vzteklý! Proč zamilovaný pár obtěžuje poltergeist? Nebo je to rovnou démon? Jaké jsou důvody jeho přítomnosti a děsivých útoků? A hlavně - jak se ho zbavit? Film byl, stejně jako Čtvrtý druh, popisován jako příběh podle reálné události. Ačkoliv se nakonec ukázalo, že příběh je smyšlený, děsí všechny díly Paranormal activity, nejenom ten první, mnoho lidí i po opakovaném shlédnutí!

5) Temnota
Rodina s dětmi se z Ameriky přestěhuje do nového domu ve Španělsku. Matka, pracující jako zdravotní sestra, psychicky labilní otec a dva sourozenci, starší sestra a mladší bratr. Celá rodina se vcelku radostně zabydluje, až na dceru Reginu. Ráda by dokončila ve Státech svou školu a tak chce odejít. Jenže její otec Mark dostane psychický záchvat. Regina, strachující se o svého malého bratra proto zůstává. Malý Paul se navíc bojí tmy. Taky má proč. Budí se s modřinami a rodině vypráví o malých dětech, které na něj útočí. A Markovy záchvaty se stále stupňují. Co se schovává ve tmách? Jak se vším souvisí historie domu? Na to se Regina se svým přítelem Carlosem pokusí přijít. Jaké zjištění učiní? Mrazivý film, který využívá mystérií tmy a děsivých dětských prvků!

Příště následuje: Díl 2 -Top 6 horových srand - hororové komedie, které stojí za to.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama