HALLOWEENSKÝ SPECIÁL díl 2.

12. října 2012 v 13:45 | Mína La Voisin |  Filmotéka
Toto je druhý díl Halloweenského filového a knižního speciálu. První díl můžete najít v rubrice Filmotéka a to konkrétně zde.


Top 6 hororových srand - Skvělé strašidelné komedie, které vás zaručeně pobaví!

1) Ruka zabiják
Anton a jeho kamarádi jsou věčně zhulení povaleči. Přichází doba Halloweenských oslav a v jejich rodném městečku se dějí divné věci. Neznámý vrah zabíjí své oběti vskutku brutálním způsobem. Když Anton a jeho kamarádi najdou Antonovo rodiče zavražděné, chtěšjí po vrahovi pátrat na vlastní pěst. Jenže vrah, aniž by to sám tušil, je mezi nimi. Hororová komedie s množstvím vtipu se vám určitě zalíbí. A až budete film sledovat, zapamatujte si tato dvě slova - muškát a oregáno. Scéna, na kterou těmito slovy upozorňuji, vás dostane smíchy do kolen!

2) Karmína, krvavá princezna
Nevím, nakolik tento film bude k sehnání, na uložto by se však měla nacházet alespoň jeden nepříliš kvalitní, ale ucházející záznam. Upírka Karmína je svými rodiči, Transylvánským baronem a baronkou nucena k dokodnutému sňatku s bohatým upírem a pološíleným rádobymafiánem Vladem. Jelikož ho ale nechce, rozhodne se utéct k tetě do Kanady. Jenže její teta Esmeralda uchovává tajemství. Ona, dříve také upírka, vynalezla sérum, které při pravidelném požívání transformuje upíry opět na lidi. Pokud dotyčný dávku vynechá, stane se do požití té další zase upírem. A to není vše, co Karmínu v Kanadě překvapí. Tou další věcí je, jak jinak, láska. A to ke smrtelníkovi. Mezitím ovšem baronská rodina zjistila, kde se Karmína nachází a vysílá Vlada, aby ji našel a přivedl zpět. Upírská komedie, kterou jsem já osobně spatřila poprvé ve 3 hodiny ráno na TV Nova, která zrovna slavila 10 let své existence, vás určitě rozesměje.

3) Tupíři aneb Vampires Suck
Ať už jste fandové Stmívání nebo ho nesnášíte, doporučuji tento film. Parodie na první a druhý díl filmové ságy Twilight si nezapomíná udělat srandu snad ze všeho, co můžete najít v originálním zpracování populárního románu od Stephenie Meyerové. Děj netřeba popisovat, vše se odehrává stejně jako v originálu, jen o něco méně/více na vážno. Film, který milovníky Stmívání (doufám) neurazí (samozřejmě, chce to mít nadhled, abyste se, pokud milujete Edwarda nesložili už v první scéně) a odpůrce potěší.4) Soumrak mrtvých
Shaun zažívá klasický večer. Sedí se svou přítelkyní Liz, nejlepším kamarádem Edem a Lízinými kamarády Davidem a Dianou v milované hospodě Winchester. Na Liz kašle, hádá se s matkou a nevlastním otcem, navíc prožívá každý den skoro na minutu stejně jako všechny ostatní dny. Liz mu dá ultimátum - buď se jejich vztah oživí, nebo bude následovat rozchod. Shaun slibuje, že se změní, jenže... Už druhý den ráno na všechno zapomene. Liz ho opustí a ještě dostane kázání od otčíma, kterého nesnáší. A to není všechno. Po Anglii se začnou procházet zombie s opravdu mocným apetitem. A co jim chutná? Samozřejmě že lidské maso! A tak se Shaun s Edem rozhodnou přežít po svém. Jenže aby Shaun mohl šťastně žít, potřebuje Liz. Vydá se proto pro ni, její kamarády a své rodiče, aby se skryli na místě, kde to dobře znají, vědí, kde tam mají východ a Ed tam může kouřit. Kam se vydají hledat spásu? A jak se vypořádají s čím dál tím dotěrnějšími zombíky? Ačkoliv tento film je původem z Anglie, nečekejte suchý anglický humor. U Soumraku mrtvých se opravdu nasmějete!

5) Beetlejuice
Klasika z dílny Tima Burtona. Manželé Adam a Barbara přijdou nešťastnou náhodou o život při autonehodě. Jenže než nastane čas jejich odchodu do posmrtného života, čeká je ještě pěkná řádka let na Zemi. Stali se duchy, ba co víc, duchy, kteří jsou připoutání ke svému domu. Nezůstanou v něm však sami. Dům se velice rychle prodá a rodina, sestávající se z mladé podivínky Lidie, excentrické macechy a podnikatele s rozladěnými nervy není zrovna prototypem osob, který by byl Adamovi a Barbaře sympatický. Když se k novým majitelům přifaří rodinný známý Otto, všeználek a šílený dekoratér, rozhodnou se původní obyvatelé k ráznému činu - začnou strašit! Jenže ani strašení není tak snadné jak se na první pohled zdá a žádné triky nevycházejí. Probudí proto Beetlejuice, rozkládající se mrtvolu, nájemného "bioexorcistu". Jak jim Beetlejuice pomůže? A co udělají Adam z Barbarou, jakmile zjistí, že mladá Lidie s nimy dokáže komunikovat? Skvělý film, který nepostrádá ani špetku kvalitního Burtonovského humoru si nenechte ujít.

6) Drákuloviny
Filmová parodie na klasické literární dílo od Brama Stokera a jeho filmová ztvárnění, například to z roku 1931 s nepřekonatelným Belou Lugosim a nebo to z roku 1992, Dracula Brama Stokera. Drakuloviny jsou snímkem z dílny režiséra Mela Brookse a hlavní postavu samotného hraběte Draculy ztvárnil nesmrtelný Leslie Nielsen. Dracula a jeho šílený sluha Renfield přijíždějí do Anglie, kde se setkávají s doktorem Sewardem, jeho schovankou Lucy, dcerou Mínou a jejím snoubencem Jonathanem Harkerem. Dracula zabije Lucy, která se posléze stane upírkou a dělá si zálusk i na Mínu. Na pomoc proto spěchá podivínský doktor Abraham Van Helsing, což je metafyzik, filozof, též doktor medicíny, zabívající se též vzácnými chorobami, teologií a gynekologií - ano, v tom má prsty také, specialista na prapodivné nemoce a jak se ukáže, vampyrolog jako hrom. Neuvěřitelně srandovní film plný komických scén a dialogů k popukání!

Příště následuje: Díl 3 - Speciál - 7x Halloween s Johnnym Deppem 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama