HALLOWEENSKÝ SPECIÁL díl 5.

23. října 2012 v 12:27 | Mína La Voisin |  Filmotéka
Toto je čtvrtý díl Halloweenského filového a knižního speciálu. Předchozí čtyři díly můžete najít v rubrice Filmotéka a to konkrétně zde (1), zde (2), zde (3) a zde (4).

Jsem zpátky s Halloweenským seriálem recenzí na knihy a filmy. Dnes pro vás mám tipy na 4 Halloweenské filmy s čarodějným námětem!

Čarodějnice 4x jinak!
1) Magická posedlost
Gillian a Sally jsou sestry, které pojí víc než jen rodinná pouta. Pojí je i pouto čarodějnického umu, který mají nejen v krvi, ale kterému se učí také od svých dvou tetiček - čarodějnic. Bohužel, na ženách z jejich rodu leží prokletí - muži, do kterých se ženy z Owenových zamilují, dříve nebo později vinou této kletby zemřou. Malá Sally proto vytvoří kouzlo pravé lásky, nastíní obraz muže, který neexistuje, nedá se do něj tedy ani zamilovat a on v tom případě ani nemůže zemřít. Uběhne pár let a z malých holčiček jsou dospělé ženy. A obě se zamilují. Gillian do floutka Jimmyho a Sally do sympaťáka Michaela, ačkoliv Sally k tomu kouzlem dopomohly tety. Jenže prokletí si vybírá svou daň a Michael umíra. Sally se i s dcerami vrací zpět k tetám, obrací se však zády ke svým magickým schopnostem. Jenže ty bude nutné brzy znovu použít. Jimmy totiž Gillian ublíží a chystá se ji i zabít. Sally přijíždí sestře na pomoc a nedopatřením Jimmyho otráví. Jenže Jimmyho duch je neklidný a vrací se zpět ze záhrobí. Co obě sestry podniknou, aby se ubránili nejen řádícímu duchovi, ale i šmejdícímu policistovi, který se až příliš podobá muži, kterého si malá Sally vymyslela pro své kouzlo pravé lásky?


2) Čarodějky z Eastwicku
Tři osamělé ženy Alexandra, Jane a Sukie žijí své nudné životy bez vášně a lásky. Dříve byly vdané, bohužel, již nejsou. A mužů je málo, nebo alespoň takových, jakého by si tři kamarádky představovaly. Po jednom z pravidelných dýchánku, při kterém si zase jednou zalamentovaly nad svými životy a každá představila těm dalším svůj ideál muže, přijíždí do maloměsta Eastwicku podivný Daryl Van Horne, který, ačkoliv bývá vulgární, obscénní, hrubý a navíc není ani příliš pohledný, všem třem ženám učaruje a postupně je svede. Když se všechny dozví, že našly zalíbení v tom stejném muže, scházejí se všichni společně a to nejen k všedním rozhovorům, ale i k jiným činostem. Tři ženy, které mají tak trošku čarodějnické schopnosti jsou opět šťastné a jen kvetou, nejen fyzicky, ale také psychicky. Jejich milostný čtyřúhelník je však trnem v oku místním konzervativním obyvatelům, především pak extrémně nábožensky založené Felicii. Ta se začne chovat čím dál tím více podivně, jako by ji posedl zlý duch, kterého nakonec, ovšem společně také s tělem Felicie, zabije Feliciin manžel. Alex, Jane a Sukie pochopí, že na zvláštních a děsivých událostech nese vinu nejen ďábelský Daryl, ale také ony samy a pokusí se z jeho vlivu vymanit. Jenže Daryl se svých milenek nevzdá tak snadno. V hlavních rolích tohoto filmu můžete shlédnout hvězdy takového formátu jako je Cher, Susan Sarandon, Michelle Pfeiffer a především Jack Nicholson.


3) Čarodějky/film
Sára se i s rodinou stěhuje do nového města a nezdá se, že by mohla získat mnoho přátel - ostatně, tak tomu bylo i předtím, než se přestěhovala. Navzdor svým zásadám se zamiluje do Chrise, fotbalisty a především sukničkáře per excellence. Jenže Chris si chce jen užít a když ho Sára odmítne, pomluví ji po celé škole. Zastanou se jí tři dívky, o kterých se říká, že jsou čarodějnice. Ačkoliv tomu Sára moc nevěří, brzy zjistí, že na školních povídačkách je přeci jen trochu pravdy. A protože sama má jisté magické schopnosti, s Nancy, Bonnie a Rochelle se brzy spřátelí a společně začnou pronikat do tajů magického řemesla. Co ovšem zpočátku vypadá jako zábava, která ke všemu skutečně funguje, se může velice snadno změnit ve vražednou zbraň. Sára musí uniknout magickému vlivu svých bývalých kamarádek, aby sama přežila. Co pro to musí udělat? Film o starodávném okultním umění a nástrahách, které se na cestě za uchopením čarodějných sil nacházejí je mimochodem filmem, který jsem před 12 lety viděla a rozhodla se díky němu věnovat magii.


4) Čarodějky/seriál
Prue, Piper a Pheobe jsou na první pohled tři obyčejné sestry. Ta první pracuje v aukční síni s historickými předměty, druhá v restauraci a ta třetí, mno... ta je tak trochu do větru. Skrývají však společné tajemství - všechny tři jsou čarodějky a disponují magickými schopnostmi. Prue hýbe předměty, Piper umí zastavit čas a Pheobe vidí do budoucnosti. Nemají však své schopnosti jen tak pro zábavu. Musí strážit své okolí před různými démony a čaroději, kteří mají zálusk nejen na lidské oběti, ale také na Knihu stínů, čarodějnický grimoár, který sestry vlastní. Musí tedy bránit nejen lidi ve městě, ale také samy sebe. Můj oblíbený čarodějný seriál, ve kterém i přes občasný kýč můžete najít různé zajímavosti, co se okultismu týče. Zastávám názor, že tvůrci tohoto seriálu měli s magií co dočinění a nebo s ní byli alespoň blíže obeznámeni, neboť na některá fakta v tomto seriálu člověk, který se magií nezabývá, jen tak nepřijde.


Příště následuje: Díl 6 - Speciál - Halloweenské libůstky

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama