Halloween Edgara Allan Poea - Věnec - návod

4. října 2016 v 9:48 | Mína La Voisin |  Dílnička

HALLOWEEN EDGARA ALLANA POEA

(Halloweenské vyrábění)

Halloween (potažmo Samhain, pokud tento článek čte někdo, kdo inklinuje k pohanství) se blíží mílovými kroky, nyní už je říjen a tak je na čase pokročit s dalšími dekoracemi. Každý rok přes léto vymýšlím, co bych tak asi vyrobila Halloweenského a letos jsem se rozhodla mimo jiné pro tématicky zaměřené vyrábění. Vzhledem k tomu, že mám všude spousty dýní, netopýrů a duchů, chtělo to něco jiného - a inspiraci jsem našla vlastně okamžitě. Jsem velikánský fanoušek všeho, co sepsal Edgar Allan Poe, což je spisovatel, který tvořil především v období na přelomu romantismu a realismu (žil a tvořil v první polovině 19. století), jeho doménou byly děsivé, fantaskní a detektivní příběhy a jeho nejznámějším dílem je zřejmě báseň Havran. Já, jako fanoušek a sběratel, vlastním drobnou sbírku Poeovské všehochuti, která se skládá z různého tématického oblečení, šperků, figurek a knih nových i starších (miluji staré knihy a těch od Poea jich mám cca 40kusů, z toho asi 6kusů bylo vydáno v roce 1894, takže vzhledem k tomu, že je teď rok 2016, tak jsou staré už 122 let Usmívající se ). Takže vybrání tématu pro letošní Halloweenské vyrábění zas tak těžké nebylo. Kdo má rád Edgara Allana Poea jako já, může se nechat inspirovat a komu tento spisovatel nic neříká - může se nechat inspirovat také, využít vlastní představivosti a za Poeovské prvky dosadit nějaké své vlastní nápady Mrkající

VĚNEC


Dlouhou dobu jsem na internetu obdivovala různé Halloweenské (i jiné) věnce, které si lidičky sami vlastními silami vyrobili a potýkala se s hrůzou, že já sama žádný takový nesvedu. Letos jsem se ale odhodlala vyrobení jednoduchého věnce nakonec vyzkoušet a vybrala jsem si jako inspiraci báseň "Havran", jak jste jistě dle maličkého havránka poznali. Chtěla jsem, aby měl můj věnec tak trošku "gotický nádech", aby nebyl příliš přeplácaný, ale aby byl zároveň hezký, elegantní... mým jediným komentářem k tomu všemu je magické sousloví "oboustranná izolepa" Smějící se Tento věnec je vlastně jen jednoduchá "skládačka", kterou si nyní můžete vyzkoušet i vy Usmívající se

POTŘEBY: Věnec (základ - je možné si vybrat dle libosti, základů na věnce je nepřeberná hromada, stačí jen zvolit ten, který lahodí oku, já zvolila dřevěný věnec v bílé barvě, krom internetu se dají sehnat i ve většině květinářství a já doporučuji si jej vybrat zrovna tam, aby jej člověk před koupí na vlastní oči viděl a mohl se tak rozhodnout jak jej nejlépe ozdobit), umělohmotný havránek (dají se pořídit na party shopech s kostýmy a dekoracemi, okolo Halloweenu bývají ale k dostání i v obchodech s dekoracemi a také ve větším obchodech, jako je Globus atd.), několik větších květů (počet závisí na velikosti květů, velikosti věnce a samozřejmě také na tom, jak by měl dle nás věnec nakonec vypadat), krajku - a z ní vyrobenou mašli, lepidlo, oboustrannou izolepu, nůžky, jehlu a nit, černá umělá peříčka, menší kvítky (na dekorování zbylých prázdných ploch věnce, případně na našití na mašli), stuhu a případně také pinzetu.


1) Nejdříve si na věnec připevníme havránka. Umístíme ho dolů, přibližně doprostřed, nebo lépe kousek do strany, aby vynikly květy. Je dobré pořídit si havránka, který má na nožkách kovové zápichy, které můžeme dobře obtočit okolo věnce, než havránka přilepíme, bude tak lépe držet. Havránka přilepíme za spodní stranu k věnci.

2) Připravíme si mašli, kterou oboustrannou izolepou (případně lepidlem - já použila izolepu, protože naše lepidlo rozleptává látku a látkové předměty) přilepíme pod havránka. Kdo by chtěl, má ještě před nalepením možnost doprostřed mašličky přišít případně malinkou látkovou růžičku, kterou je lepší napřed zlehla prošít, aby držela tvar a nerozvazovala se, což doporučuji ze zkušenosti, neboť se mi stává, že zakoupím drobné látkové kvítky, vyrobené ze smotků stuhy a ty se velmi rády rozvazují nebo třepí.

3) Následně nalepíme na věnec velké květy tak, jak si přejeme - já zvolila variantu, kdy jsou všechny velké květy na jedné straně naskládané u sebe.


4) Nyní dozdobíme prázdná místa - hezké jsou drobné tmavé kvítky s kamínkem, ty za pomocí kostičky z oboustranné izolepy přilepíme tam, kde by dle nás měly být. Tyto hezoučké dekorační látkové kvítky s blyštivými kamínky se dají koupit v obchodech s kreativními potřebami pro korálkování a výrobu šperků nebo také v galanterii. Ty moje jsem pořídila - stejně jako veliké, krásné, černo fialové květy a malé látkové růžičky - na Fleru.


5) Nyní je čas na přilepení peříček. Opět - použila jsem oboustrannou izolepu, protože mé lepidlo by peříčka rozleptalo a navíc bych dopadla tak, že by bylo lepidlo všude, jen ne tam, kde má být, proto - ten kdo použije lepidlo, je lepší držet peříčka pinzetou. Ti, co použijí oboustrannou izolepu, si připraví peříčko a na jeho spodek přilepí kostičku izolepy. Její obě strany se zahnou a slepí k sobě, aby se vytvořil "kornoutek". Pírka pak lepíme zespodu na velké květy tou stranou, kde se nesetkávají konce izolepy. Oboustranná izolepa má také jednu nespornou výhodu - ve většině případů lze předměty s ní přilepené sundat a přelepit jinam, což u lepidla po zaschnutí nelze. Počet nalepených peříček samozřejmě závisí na tom, co se komu líbí, někdo má rád jednoduchost, tak jich dá méně, někdo má zase rád bohaté ozdobné prvky a tak jich přidá o něco víc Mrkající Já tajně doufám, že jsem zvolila zlatý střed Smějící se


6) A je skoro hotovo Usmívající se Zbývá už jen připevnit stuhu na zavěšení. Na vršek stuhy, kde mi vzniknul uzlík, se ještě dá přišít mašlička, vyrobená z menšího kousku stužky a na ní lze přišít ještě jeden drobný látkový kvíteček, třeba stejný, jako se našíval na mašli na věnci pod havránkem. Být to samozřejmě nemusí, ale dle mého to vypadá pěkně a ten, komu taky vzniknul nevzhledný uzlíček, jej takto může úspěšně zamaskovat Usmívající se


7) A to je všechno Usmívající se Už zbývá jen najít věnci nějaké hezké místečko Usmívající se 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Světluška 77 Světluška 77 | 8. října 2016 v 18:37 | Reagovat

Ahoj, to je legrace, přesně stejnej věneček mám zrovna připravenej na vyrábění do návodu, ale černý růžičky dávat nebudu, neboj, bude klasika romantika :-)
Jinak uznávám - černá s fialovou mu náramně seknou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama